Kryté stání
Konstrukce krytého stání se musela na papíru hodně upravit. Typově to mělo být klasické A-čko, ale vlivem legislativy jsem to musel předělat na pultovou střechu. Problém byl pak zejména ve skutečnosti, že se dříví nejprve nařezalo a přivezlo a pak se zjistilo, že bude všechno úplně jinak. Stání je udělané do kopečka ze dvou směrů. V jednom je rozdíl na začátku a na konci 25cm a ve druhém 50cm. První sklon je dán nájezdem ze silnice a druhý sklon je sklonem celého pozemku. Práce jsem měl naplánovány na jeden týden stejně jako u pergoly. První den jsem jen tesal a řezal a skládat jsem začal až druhý den. Vytvořil jsem tak levý bok a zadní část.
Nejtěžší bylo to složit do L a zvednout překlad na zadní části konstrukce (se třemi dlaby). Dřevo nebylo suché a navíc při rozměrech 14 x 12cm a délce 4,75cm i docela těžké pro jednoho člověka. Třetí den jsem vytvořil druhý bok a překlad. Ostatně ten tam dostat nebylo úplně snadné. Do horních čepů pasoval dobře. Čtvrtý den jsem vytvářel panty a celou konstrukci tak vyztužoval.
Pátý den jsem začal tvořit boční krokve. Měl jsem krátké trámy a tak jsem je spojil závitovými tyčemi. Ve spodní části jsem vytvořil kapsu pro další překlad, na kterém pak budu později napojovat středovou krokev. Další dvě jsou napojeny na hlavním překladu (prostě cik-cak). Pod spojením boční krokve je ještě vytvořena výztuha a tím přenesení sil do boku.
Šestý den jsem dodělal zbývající překlady a krokve. Dodělal jsem všechny panty a konstrukci spojil ocelovou pasovinou s dílnou. Konstrukce tak byla krásně pevná.
Sedmý den už přišly na řadu latě. Na ně jsem dal hliníkovou samolepící pásku. Jelikož už to byly prosincové dny, tak jsem musel čekat na příznivější počasí na pokládku krytiny. Tu jsem položil se ženou v následujících dnech.
Na jaře ještě něco obrousíme a namoříme do tónu světlého dubu. Udělají se dveře a celek se pobije prkny.